Nawigacja

 • Pola Nadziei : 6.11.(poniedziałek) godz.11.00 przed szkołą

  Pola Nadziei : 6.11.(poniedziałek) godz.11.00 przed szkołą

  Już 6 listopada spotykamy się na Polach Nadziei, a 2 i 3 listopada kwestujemy.

 • Klasy trzecie w Sądzie

  Klasy trzecie w Sądzie


  26 października wybrani uczniowie z klas IIIB, IIID, IIIE odwiedzili Sąd Rejonowy w Nowej Soli. Uczestniczyli w rozprawach Wydziału Sądu Karnego. Sprawy z pozoru błahe, ale… sędzia próbował wszystkim uzmysłowić, że czasem właśnie takie „drobiazgi” decydują o naszym życiu… bo wyrok, bo zakaz wykonywania niektórych zawodów, bo rysa w życiorysie. 
  A hitem drugiej sprawy był dialog sędziego z oskarżanym: 
  -pił pan?
  -nie!
  -ale w chwili zatrzymania przez policję miał pan 0,7 alkoholu, to skąd?
  -no też byłem zaskoczony!

  tekst i zdj.B.Jasińska

 • Europejski Dzień Prawnika

  Europejski Dzień Prawnika

  Wczorajszy (25.10) Europejski Dzień Prawnika w klasie 1B....czyli spotkanie z radcą prawnym, panią Iwoną Sondej-Barriga

 • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH - FIZYKA

  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH - FIZYKA

  We wrześniu rozpoczęła się XI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

  W ciągu ostatniego miesiąca uczniowie klasy 3 A: Agata Babiarz, Jakub Bohonos, Anna Klimiuk, Weronika Steciąg  oraz z klasy 2 A Sławomir Fudalej rozwiązywali zadania  I etapu z fizyki.

  W tym roku były to zadania z zakresu teorii wahadła fizycznego, dynamiki, termodynamiki, elektromagnetyzmu oraz optyki geometrycznej.

  Za pełne rozwiązanie wszystkich zadań uczestnicy mogą uzyskać 100 punktów. Aby przejść do etapu drugiego muszą zdobyć minimum 70 punktów.

  Wyniki I etapu zostaną ogłoszone 20 grudnia.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Coś dla miłośników Platona

  Coś dla miłośników Platona - Obrazek 1

 • 40 lat pewnej znajomości...

  40 lat pewnej znajomości...

  W piątek 22 września 2017 do Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli przybyli z wizytą uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły Lessing-Gymnasium w Hoyerswerdzie w celu uroczystego świętowania 40.rocznicy współpracy między szkołami. Oprócz  partnerów niemieckich przybyli również nauczyciele, którzy tę współpracę zapoczątkowali, uczniowie, którzy brali udział we wspólnych projektach oraz uczniowie i nauczyciele Liceum. Świętować mogliśmy dzięki wsparciu finansowym udzielonym przez Polsko –Niemiecką Współpracę Młodzieży, od której obie szkoły otrzymały również gratulacje z okazji jubileuszu.

  Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości przez Panią Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego –  Aleksandrę Grządko, nastąpiły okolicznościowe przemówienia, a następnie drużyny piłkarskie obu szkół rozegrały towarzyski mecz. Wygrali piłkarze ogólniaka. 

  Po meczu w auli Liceum odbył się koncert chóru młodzieżowego z Lessing-Gymnasium. Wszyscy byli zachwyceni profesjonalizmem gości. W tym zachwycie publiczność pozostała aż do zakończenia spektaklu wystawionego przez Teatr „AVIS”, w którym grają uczniowie LO.  Z wiarygodnych źródeł wiadomo również, że niemieckim gościom występ teatru niezmiernie się podobał i mimo bariery językowej (spektakl był tylko częściowo wystawiony w języku niemieckim) zrozumieli jego przekaz.

  Goście mogli także obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą historii 40 lat współpracy między naszymi szkołami. Wielu spośród zwiedzających z radością odnajdywało swoich krewnych lub znajomych na przedstawionych fotografiach lub materiałach. Okazuje się, że współpraca była i jest  naprawdę owocna.

  Po południu, po wspólnej pamiątkowej fotografii goście z Hoyerswerdy pełni wrażeń wrócili do domu.

  40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 1 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 2 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 3 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 4

  40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 5 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 6 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 7

  40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 8 40 lat pewnej znajomości... - Obrazek 9 

  Uwaga! Chcąc zobaczyć obrazek w większym rozmiarze, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym zdjęciu i wybrać polecenie: Otwórz grafikę w nowej karcie.

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Już nie jesteśmy (nie jesteście) kotami!!!
  Ślubowanie,a potem zabawa, tak wyglądało pasowanie klas pierwszych w LO. Piosenki, konkurs wiedzy i sprawności, pokazał, że najlepsza była kl.1E - choć wszyscy pewnie czują się wygrani! Podziękowania dla kl.2A i wychowawczyni p. J.Bojanowskiej oraz samorządu szkolnego za zorganizowanie pasowania...
  Witajcie w naszym gronie kochani

 • Użytkownicy mobilni

  Użytkownicy mobilni
  Drodzy użytkownicy mobilni!

  Możecie sprawdzić swoje plany lekcji również na urządzeniach mobilnych. Strona EduPage została dostosowana do urządzeń mobilnych i funkcjonuje poprawnie na smartfonach i tabletach.

 • Plan Lekcji i Zastępstwa

  Plan Lekcji i Zastępstwa
  Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

  możecie już sprawdzić Wasz plan lekcji oraz codzienne zastępstwa. Wystarczy kliknąć na odnośniki na górze strony.

 • Nasza nowa strona!

  Nasza nowa strona!
  Strona WWW naszej szkoły jest już dostępna w Internecie! Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - aktualności z życia szkoły, plan lekcji, informacje o zastępstwach, szkolny album zdjęciowy, jadłospis stołówki i wiele więcej.

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli
  ul. Gimnazjalna 9
  67-100 Nowa Sól
 • (+48) 068 4583894
  Tel./Fax (+48) 068 4583895
  e-mail lonsol@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć